Biochemický peeling pomůže při akné i hyperpigmentaci po sluníčku
16. července 2020

Kožní ambulance poskytují pacientům komplexní ambulantní dermatovenerologickou péči. Nejčastěji si ale řada z nás představí vyšetření kožních znamének dermatoskopem. Avšak dermatovenerologické ambulance mohou pacienty ošetřit třeba i v oblasti kosmetické zdravotní péče. Může jít třeba o ošetření pozákrokovou dermokosmetikou, plazmaterapii, retinolový nebo biochemický peeling. Právě s poslední zmiňovanou metodou nás seznámila kožní lékařka EUC Kliniky Ostrava Lenka Lojkásková.
Paní doktorko, k čemu slouží biochemický peeling?
Jde o zákrok, jehož cílem je zbavení se horní vrstvy kůže tak, abychom odstranili na tváři určité „nerovnosti“, které se nám nelíbí nebo nás obtěžují. Zákrok samotný má i preventivní hledisko před vznikem nádorů kůže. Když totiž odstraníme vrchní část kůže, podaří se nám tím odstranit i staré buňky, ve kterých může docházet k určitým přelomům v rámci DNA informací.
Proč by měl člověk na tento typ ošetření zamířit do zdravotnického zařízení?
Je to druh zákroku, který by lidé měli podstupovat výhradně u lékaře. U chemických peelingů se používají kyseliny s poměrně vysokou koncentrací, od 20 až do 70 procent. Jde o kyseliny, které patří pouze do rukou zkušených kožních lékařů. U nás na klinice používáme opravdu kvalitní kosmetiku ověřených společností (například z USA), které se zabývají jejím vývojem už od 80. let minulého století.
Pro koho je zákrok určen?
Biochemický peeling je vhodný například pro pleť s akné. Pomocí peelingu se snažíme řešit jak akné samotné, tak následky. To znamená pozánětlivé barevné změny, drobné jizvičky, v podstatě všechny barevné nedokonalosti, které se mohou během léčby akné vyskytnout. Zákrok samotný je vhodný i pro pacientky, které začínají řešit vrásky. Obecně by se dalo říct, že zákrok je určen i ženám, které chtějí pravidelně docházet na estetické výkony, ale nechtějí vyloženě botox. Chemický peeling je takový předstupeň tohoto typu péče. A určitě je vhodný i pro pacienty, kteří trpí hyperpigmentací po sluníčku a objevily se jim na kůži velké pigmentové skvrny. I s tím si u nás na klinice dokážeme poradit.
Jak procedura probíhá?
Samotný zákrok trvá asi 30 minut. Na začátku vysvětlíme samotnou proceduru a také to, co od samotného zákroku čekat. Pacienty seznámíme i s průběhem následné péče. Vysvětlíme, že jemným šupinatěním, které po zákroku nastane, docílíme toho, že se nám odloučí horní vrstva, pod kterou je kůže, která už si nenese známky nějaké pigmentace nebo akné.
A jaká je cena zákroku?
Záleží na typu zákroku, jakou část těla si necháváte ošetřit, zda jde o ruce, dekolt nebo obličej, a také na počtu jeho opakování. Cena jednoho chemického peelingu se pohybuje od 1200 po 1800 korun. Některé zákroky je dobré podstoupit vícekrát, takže nabízíme i zvýhodněné balíčky.
Související články
Alergie umí být i smrtící. Odhalit ji lze už ze dvou kapek krve
V České republice žije přes 2,5 milionu alergiků.[1] Odhaduje se však, že reálné číslo je mnohem vyšší – řada lidí totiž nemá alergii diagnostikovanou, nebo se u nich onemocnění ještě neprojevilo naplno. S určitým projevem alergie se podle statistik setkalo 9 z 10 Čechů.[2] Velmi běžná je například reakce na „zvířecí srst“, a to i u lidí, kteří čtyřnohého mazlíčka vlastní několik let. Během jarních měsíců zase mnohé trápí i alergie na pyl. Diagnostika tohoto onemocnění přitom může být velmi jednoduchá – například EUC Laboratoře disponují unikátním přístrojem který umí ze dvou kapek krve otestovat najednou až 295 různých alergenů.
více
Disease management civilizačních chorob v ambulancích EUC
Na poslední z krajských debat série Cesta ke zdravému srdci, která se konala v Pardubickém kraji, vystoupil výkonný ředitel divize EUC klinik Jan Šlajs. V průběhu svého vystoupení představil ambiciózní a inovativní program Disease managementu civilizačních chorob v ambulancích EUC.
více
Staráte se správně o svá prsa? Jak na to ve 20, 30 a 40 letech
Ženská prsa se v průběhu let přirozeně mění. Nejde však jen o vzhled – ženy by si měly všímat především toho, zda jsou zdravá. S přibývajícími lety se totiž zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu. Od 20 let věku se proto doporučuje začít s pravidelným samovyšetřením, které by kolem třicítky již každá žena měla mít v malíčku. Na přelomu čtyřicítky přichází na řadu mamografické vyšetření, které je od 45 let věku hrazené ze zdravotního pojištění. Bezpečné je i pro ženy se silikonovými implantáty.
více
Fibrilace síní: arytmie, se kterou bychom měli všichni jednou počítat
Co je fibrilace síní, koho ohrožuje, zda se jí dá předcházet, nebo jak se léčí vysvětluje MUDr. Lucia Barčiaková, kardioložka z EUC Kliniky Praha – Šustova.
více