Grantová výzva: HURÁ NA PRÁZDNINY

28. dubna 2022

Grantová výzva: HURÁ NA PRÁZDNINY

Výzva o nadační příspěvek "HURÁ NA PRÁZDNINY" z rozpočtu Nadačního Fondu EUC na podporu VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT v období letních prázdnin v roce 2022

Kam s dětmi o prázdninách?

Každoroční otázka, kterou musí řešit většina pracujících rodičů a o dost více rodič samoživitel. Proč? Stačí jednoduché počty: letní prázdniny trvají osm až devět týdnů, zatímco celoroční běžná dovolená minimálně o polovinu méně (kdo si může dovolit vzít si měsíc volna v kuse a který samoživitel si může dovolit zajistit dětem zajímavý program na celé prázdniny?) Pro pracovně vytíženého rodiče, který nemá přes léto možnost hlídání, se příměstské tábory/tábory stávají jedinou variantou, jak potomkům zpříjemnit prázdninové dny, vymyslet jim smysluplný program a mít jistotu, že je o ně dobře postaráno a neprosedí celý den u počítače nebo tabletu. Neúplným rodinám žádným specifickým způsobem stát nepomáhá. Rodič  samoživitel představují nemalou skupinu společnosti, přičemž mají nárok na stejné příspěvky jako rodiny kompletní, kde rozpočet tvoří dva příjmy. Nadační fond EUC "Elucidate" proto vyhlašuje pro rodiče samoživitele grantovou podporu, která jim pomůže s financováním výchovně-vzdělávacích a volnočasových aktivit v období letních prázdnin 2022 (typicky příměstské tábory a letní tábory, soustředění a jiné).

Dotaci je možno poskytnout fyzickým osobám na financování výdajů souvisejících s aktivitami v dané oblasti výchovně-vzdělávacích a volnočasových aktivit (dětské a příměstské tábory) a jsou určeny pro děti a mládež od 5 - 14 let.  Podpora bude poskytnuta v souladu se zásadami pro poskytování dotací z rozpočtu EUC nadačního fondu "Elucidate."

Dotace nebude poskytnuta na vstupné, víkendové pobyty, exkurze, a zájmové kroužky a na běžné výdaje spojené s volnočasovými aktivitami. 

K podání žádosti už Vám chybí jen 3 kroky - celé znění Grantové výzvy najdete zde 

  1. Vyplnit online žádost
  2. Žádost o individuální příspěvek najdete zde 
  3. Čestné prohlášení ke stažení zde

Související články

Více článků