Mamoprevence je stále aktuální
02. listopadu 2021

O chirurgické léčbě karcinomu prsu a důležitosti prevence hovořil MUDr. Jiří Gatěk z EUC Kliniky Zlín v rozhovoru pro stanici Český rozhlas Dvojka.
Aby měla léčba karcinomu prsu kýžený efekt, je nejdůležitější optimismus. Aby žena věřila, že bude vyléčená.
Související články
Alergie umí být i smrtící. Odhalit ji lze už ze dvou kapek krve
V České republice žije přes 2,5 milionu alergiků.[1] Odhaduje se však, že reálné číslo je mnohem vyšší – řada lidí totiž nemá alergii diagnostikovanou, nebo se u nich onemocnění ještě neprojevilo naplno. S určitým projevem alergie se podle statistik setkalo 9 z 10 Čechů.[2] Velmi běžná je například reakce na „zvířecí srst“, a to i u lidí, kteří čtyřnohého mazlíčka vlastní několik let. Během jarních měsíců zase mnohé trápí i alergie na pyl. Diagnostika tohoto onemocnění přitom může být velmi jednoduchá – například EUC Laboratoře disponují unikátním přístrojem který umí ze dvou kapek krve otestovat najednou až 295 různých alergenů.
více
Staráte se správně o svá prsa? Jak na to ve 20, 30 a 40 letech
Ženská prsa se v průběhu let přirozeně mění. Nejde však jen o vzhled – ženy by si měly všímat především toho, zda jsou zdravá. S přibývajícími lety se totiž zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu. Od 20 let věku se proto doporučuje začít s pravidelným samovyšetřením, které by kolem třicítky již každá žena měla mít v malíčku. Na přelomu čtyřicítky přichází na řadu mamografické vyšetření, které je od 45 let věku hrazené ze zdravotního pojištění. Bezpečné je i pro ženy se silikonovými implantáty.
více
OZP klientkám jako první hradí unikátní mamografické čtení snímků pomocí umělé inteligence.
V Mamodiagnostickém centru na pražské Waltrovce, které je součástí zdravotnické skupiny EUC, je od 1. dubna pro pacientky k dispozici unikátní vyšetření. Jedná se o mamografickou prohlídku s rozšířeným vyhodnocením snímků pomocí umělé inteligence. První zdravotní pojišťovnou, která svým klientkám tuto nadstandardní službu plně hradí, je Oborová zdravotní pojišťovna
více
Štítná žláza – orgán připomínající motýla. Jak zjistit, že funguje správně?
Štítná žláza je jeden z nejhezčích orgánů v lidském těle – strukturou totiž připomíná motýla.[1] Zároveň je to i jeden z nejdůležitějších orgánů. Pokud onemocní, může nás pořádně potrápit. Příznaky nesprávného fungování štítné žlázy mohou být různorodé a vyvíjí se velmi pomalu. V České republice se s tímto onemocněním léčí více než 600 000 lidí, další desítky tisíc o něm vůbec nevědí.[2] Častěji onemocní ženy než muži, až 20 % žen ve věku 50 let trpí nedostatečnou funkcí štítné žlázy.[3] Důležitou roli hraje tento orgán i v souvislosti s těhotenstvím a vývojem plodu.
více