Zaměstnanci EUC přispívají na důstojný život seniorů

14. června 2021

Zaměstnanci EUC přispívají na důstojný život seniorů

Zaměstnanci skupiny EUC pomáhají i jinak než v rámci klinik, lékáren a laboratoří. Letos se řada z nich rozhodla přispět na dobrou věc. Ve spolupráci s Nadací Krása pomoci proběhla mezi zaměstnanci sbírka pod názvem Nikdo by neměl být sám (Doma bez obav). V rámci ní se za pouhých 54 dní podařilo vybrat na pomoc seniorům celkem 55 814 Kč – téměř dvojnásobek původní cílové částky.

„Náročné období pandemie, kterým si v uplynulém roce prošlo také zdravotnictví, vzbudilo nebývale silnou vlnu solidarity. Všem našim zaměstnancům, kteří se jakoukoli částkou na sbírce na pomoc seniorům podíleli, bych chtěl touto cestou srdečně poděkovat,“ říká Václav Vachta, generální ředitel zdravotnické skupiny EUC. Do sbírky se nakonec zapojilo více než 80 zaměstnanců skupiny EUC.

Fyzická i psychická péče o seniory

Sbírka probíhala online přes server daruj.cz od 8. dubna do konce května 2021. Díky ní se podařilo zajistit řadě seniorů individuální péči i psychickou podporu ve složitých životních situacích. Nadace Krása pomoci pro seniory obstarává pomůcky, zařizuje asistenci, pomáhá s orientací ve složitém systému sociálních služeb a propojuje seniory trpící samotou s dobrovolníky, kteří s nimi následně tráví čas.

V podpoře Nadace Krása pomoci se skupina EUC rozhodla pokračovat i nadále, tentokrát již formou sbírky veřejné. Speciální kasičky jsou připraveny v EUC Lékárnách Šustova nebo v ulici Majerského. A další budou přibývat – třeba od 16. června v lékárnách v EUC Klinikách v Opatovské a Kartouzské. Postupně možnost finančně podpořit seniory nabídnou i další mimopražské lokality. Kasičky zůstanou v lékárnách po zatím neomezenou dobu a přispět do nich budou moci nejen klienti lékáren, ale nadále i také zaměstnanci skupiny EUC.

Příběh pana J.

Panu J. v loňském roce zemřela žena. Ve svých 93 letech pro něj bylo velmi náročné zajišťovat sám všechny praktické záležitosti spojené se ztrátou životní partnerky. Pana J. naše koordinátorka péče doprovodila druhý den po úmrtí do pohřební služby, poté s ním byla vyzvednout urnu a zajistili společně nový občanský průkaz. Dále ho doprovodila na Správu sociálního zabezpečení, kde společně zažádali o vdovecký důchod. Také ho provázela celým procesem řešení pozůstalosti u notářky. Poté společně rušili účet zesnulé manželky a převáděli veškeré platby, které odcházely z účtu manželky, na účet pana J. Po celou dobu, kromě praktického zařizování, vedli hovory o zesnulé manželce, které panu J. pomáhaly celou situaci překonat. Pro ilustraci – péče v tomto rozsahu přestavuje 30 hodin práce koordinátora v hodnotě 5.000 korun, které se pokryjí právě z prostředků sbírky.

Fotogalerie

Související články

Více článků