Zdravotnická skupina EUC spustila unikátní medicínskou aplikaci
08. prosince 2021

Nová mobilní aplikace mojeEUC umožňuje uživatelům konzultovat svůj zdravotní stav s lékařem na dálku kdykoliv a odkudkoliv. Kromě toho nabízí i chytrý plánovač lékařských prohlídek a pravidelného dávkování léků. Upozorní také na nežádoucí lékové interakce a poradí uživatelům s výběrem vhodných vitamínů. Skupina EUC tak chce vést Čechy k důslednější péči o vlastní zdraví a prevenci.
Konzultace s praktickým lékařem na dálku, e-recept nebo pomoc s akutními problémy z tuzemska i ze zahraničí – to vše dokáže platforma Lékař online 24/7. Službu provozuje zdravotnická skupina EUC už od loňského podzimu a zátěžovou zkouškou tak prošla i během pandemie. A obstála v ní. Nově se služba stala i součástí chytré mobilní aplikace mojeEUC která nabídne navíc řadu doplňkových funkcí. „Aplikaci mojeEUC jsme vytvořili tak, aby uživatelům nabízela rychlý a jednoduchý přístup k široké škále našich služeb. V kapse tak neustále mohou nosit jednak nástroj k rychlé videokonzultaci s lékařem, ale také šikovný plánovač lékařských prohlídek a dávkování léků,“ říká Ing. Aziz Jahić, ředitel marketingu a digitalizace zdravotnické skupiny EUC.
Zdraví přehledně na jednom místě
Kromě osobního plánovače umí mojeEUC také včas upozornit na nevhodné kombinace léků – takzvané kontraindikace. K podobným lékovým chybám totiž může docházet i pokud je předepíše sám lékař. Aplikace si rovněž klade za cíl zatočit s častým nešvarem Čechů, tedy samodiagnostikou a užíváním léků bez porady s lékařem. „Aplikace motivuje uživatele k tomu, aby své zdraví bral skutečně zodpovědně. Díky ní má totiž všechny své zdravotní údaje vždy k dispozici, nezapomíná správně brát své léky, ale také se může důsledněji starat o vlastní prevenci,“ doplňuje MUDr. Petra Bomberová Kánská, vedoucí lékařka služby Lékař online 24/7. Aplikace mojeEUC umí na základě krátkého diagnostického dotazníku doporučit balíčky vitamínů přesně na míru fyzickému stavu, věku a pohlaví.
Konzultace s lékařem kdykoliv a odkudkoliv
Stěžejní funkcí nové zdravotní aplikace je možnost provést videokonzultaci s praktickým lékařem kdykoliv a odkudkoliv. Ocení ji tak nejen pacienti na dovolené či na služební cestě, ale také uživatelé, kteří mají svého praktického lékaře daleko od místa bydliště – například studenti. Služba je dostupná ve 24hodinovém režimu, lékař se s pacientem obvykle spojí do třiceti minut. K uskutečnění konzultace stačí pacientovi počítač nebo libovolné chytré zařízení a přístup k internetu. Nově se nyní mohou uživatelé spojit s lékařem napřímo právě přes aplikaci mojeEUC.
Do služby Lékař online 24/7 vstupuje pacient po ověření totožnosti pomocí technologie Bank ID. Přihlašování je tak zároveň pohodlné i bezpečné. Veškerá komunikace mezi pacientem a lékařem probíhá mezi čtyřma očima. Vyšetření jsou diskrétní a podléhají lékařskému tajemství, stejně jako veškerá zdravotnická dokumentace. V tom se služba zásadně odlišuje od predátorských internetových poraden, kde je příspěvek zveřejněn mnohdy i se jménem pacienta a může si jej přečíst prakticky každý.
Na dálku lze s Lékařem online 24/7 vyřešit až 7 z 10 běžných zdravotních problémů, ať už jde o drobná zranění, nachlazení, bolesti očí nebo zad a řadu dalších. Stejně jako při návštěvě v ordinaci u svého praktika obdrží pacient po konzultaci oficiální lékařskou zprávu. Lékař může na dálku také vystavit e-recept nebo ve vážnějších případech doporučit návštěvu u specialisty. „Vyšetření online probíhá ve zcela zabezpečeném prostředí, bez přítomnosti třetí strany. Aplikace funguje na bázi ověřené švédské technologické platformy Doctrin, která zajišťuje bezpečné a spolehlivé spojení mezi pacientem a lékařem,“ doplňuje Aziz Jahić. Právě Skandinávie je podle něj dobrým příkladem zemí, ve kterých se telemedicínská řešení stala zcela běžnou součástí každodenního života, a které by měla Česká republika brzy následovat.
Aplikace Moje EUC je již nyní dostupná ke stažení na AppStore a Google Play.
Související články
Alergie umí být i smrtící. Odhalit ji lze už ze dvou kapek krve
V České republice žije přes 2,5 milionu alergiků.[1] Odhaduje se však, že reálné číslo je mnohem vyšší – řada lidí totiž nemá alergii diagnostikovanou, nebo se u nich onemocnění ještě neprojevilo naplno. S určitým projevem alergie se podle statistik setkalo 9 z 10 Čechů.[2] Velmi běžná je například reakce na „zvířecí srst“, a to i u lidí, kteří čtyřnohého mazlíčka vlastní několik let. Během jarních měsíců zase mnohé trápí i alergie na pyl. Diagnostika tohoto onemocnění přitom může být velmi jednoduchá – například EUC Laboratoře disponují unikátním přístrojem který umí ze dvou kapek krve otestovat najednou až 295 různých alergenů.
více
Staráte se správně o svá prsa? Jak na to ve 20, 30 a 40 letech
Ženská prsa se v průběhu let přirozeně mění. Nejde však jen o vzhled – ženy by si měly všímat především toho, zda jsou zdravá. S přibývajícími lety se totiž zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu. Od 20 let věku se proto doporučuje začít s pravidelným samovyšetřením, které by kolem třicítky již každá žena měla mít v malíčku. Na přelomu čtyřicítky přichází na řadu mamografické vyšetření, které je od 45 let věku hrazené ze zdravotního pojištění. Bezpečné je i pro ženy se silikonovými implantáty.
více
Fibrilace síní: arytmie, se kterou bychom měli všichni jednou počítat
Co je fibrilace síní, koho ohrožuje, zda se jí dá předcházet, nebo jak se léčí vysvětluje MUDr. Lucia Barčiaková, kardioložka z EUC Kliniky Praha – Šustova.
více
Plzeňská EUC klinika otevřela v Přešticích nový onkologický stacionář
Absolvovat onkologickou léčbu bez nutnosti hospitalizace, a navíc v moderním a klidném prostředí, mohou od 3. července pacienti EUC Kliniky Plzeň. Nově otevřené Centrum klinické onkologie v Přešticích se bude zaměřovat na léčbu chemoterapií či hormonální terapií. Sloužit bude také jako poradna. Brzy poskytne možnost preventivního vyšetření i samoplátcům.
více